FM200 Gaz Dolumu

FM200 gaz dolumu, kaliteli, pratik, sağlam ve dayanıklı bir gaz dağıtım sistemidir. Bu sistem gaz dağıtımını sabit nozullar kullanarak gerçekleştirir. FM200 gazlı yangın söndürme sistemleri TS EN 15004-5 standartlarına uygun olarak üretilen ürünlerdir. Bu ürünler içerisindeki Heptafluoropropane ya da diğer bir ismi ile HFC 227 ea isimli gazı kullanarak çalışırlar.

Son derece kaliteli, son derece sağlam, dayanıklı ve etkili sistemlerdir. Sistemin pratik bir yapısı olmasına karşın montajının uzman kişiler tarafından yapılması şiddetle önerilir. FM200 gazlı yangın söndürme sistemleri ürünlerinin tasarımı, kurulumu, montajı, test, bakım ve tadilat işlemleri kesinlikle işini bilen, yetkin, tecrübeli ve uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

Kurulu oldukları alanı tüm yangın çeşitlerine karşı çok etkin bir biçimde korur. Bu ürün tüm yangın biçimlerini söndürebilme özelliğine sahiptir. Tüm yangın çeşitlerinde FM200 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri gerçekten iyi bir iş çıkarırlar. Bu sistemler, tasarımları sırasında bu aletler için belirlenmiş olan standartlara uygun bir biçimde önerilir. Bu nedenle de insanlara karşı zararlı olmasının mümkünatı yoktur.

FM200 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri Bakımı

Halk arasında bu sistemlerin yangınları oksijen konsantrasyonunu düşürme yolu ile söndürdüğüne yönelik bir inanış vardır. Ancak bu inanış doğru değildir. Bu yanılgının nedeni kolay yöntemin bu olmasıdır. Ancak FM200 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri bakımı tüm yangınları hem fiziksel olarak söndürme, hem de kimyasal olarak söndürme yetkinliklerine sahiplerdir. FM200 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri içerisinde yer alan FM200 isimli gaz önce yangının gerçekleştiği ortamdaki toplam ısı kapasitesini, çok etkin bir biçimde atmosferin artık yanmaya yardım edemeyeceği noktaya düşürür. Pratik anlamda söndürme işlemi teorik anlamda ısı kapasitesinin atmosfer değerlerinin altındaki konsantrasyon seviyelerinde gerçekleşir. FM200 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri içerisinde yer alan FM 200 gazı, aynı zamanda mekandaki yanma işlemine yardımcı olan serbest radikalleri yok etmesi ile bilinir.

FM200 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri Fiyatı

Son derece gelişmiş ve efektif aletlerdir. Bu aletler profesyonel bir işçilik ile üretilirler ve üretimlerinde uzman kişilerin bulunması gerekir. FM200 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri mahali sızdırmaz özelliğine sahip ürünlerdir. Bu aletlerin montaj ve kurulum süreçleri elektik yalıtım gerekliliği, mahali sızdırmaz olma özelliği ve etrafta insan bulunup bulunmaması gibi faktörlere göre uzman kişiler tarafından dikkatle uygulanmalıdır.

FM200 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri birçok alanda etkin bir biçimde uygulanabilir ve bu alanlarda çok efektif bir koruma özelliği sağlarlar. Bu aletler banka kasalarına, arşiv odalarına, kütüphanelere, bilgi işlem odalarına, kontrol odaları, test odaları, kayıp depoları, elektrik kabinleri, elektrik kesici kabinler, trafo odaları, test laboratuvarları ve yanıcı, parlayıcı ve patlayıcı sıvıların bulunduğu odalara yerleştirilir. FM200 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri son derece kullanışlı aletler olmak ile birlikte kullanım alanları da genelde bu alanlar olarak bilinir. Bu sistemler bu sayılan ve sayılanlar benzeri ortamlarda çok etkili, verimli ve sağlam bir koruma durumu sağlarlar.

FM200 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri için kullanılacak olan boru hatları kesinlikle sızdırmaz olmalıdır. Bu makinenin ve ortamın güvenliği için çok önemli bir faktördür. Bu sistemler için kullanılacak olan boru hatlarının sızdırmaz olup olmadığı boru tesisatına azot gazı verilip belli basınç değerleri altında ölçülerek test edilebilir. Bu işlemin de kurulum ve montaj işlemleri gibi uzman kişiler tarafından yapılması son derece büyük bir önem arz eder. Sistem için yapılan borulama hidrolik hesapları önceden doğrulanmış olan projeler referans alınarak gerçekleştirilmelidir.

FM200 Gazı Nedir?

FM200 gazı tamamen renksiz bir gazdır bu sebeple yangın sonrasında söndürmeden kaynaklı olarak bir renk bırakmaz. Hava iletkenliği olmaz bu sebeple yangının dağılma ihtimalini en aza indirir. Dumanın yayılmasını engeller ve yangının olası boğucu özelliğini azaltır. Çevreci grupların da savunduğu bu yangın söndürme sistemi çevreye yayıldığı zaman ozon tabakasına zarar vermez. Kimyasal bir içerik olmadığı için yangın çevresindeki insanlara da zarar vermez bu yönden oldukça avantajlıdır.

FM 200 gazı kullanıldığı alanlara bakıldığında ürünlere araç gereçlere, malzeme ve maddelere herhangi bir zarar vermez ve özellikle hassas işlerde çalışan işletme ve atölyelerin başlıca tercihi olabilmektedir. Yangını algılaması ile beraber çok hızlı bir şekilde alan içerisine yayılır bu sebeple etkisini arttırır. Ayrıca FM gazı diğer söndürme sistemleri ile karşılaştırıldığında oldukça az maliyetlidir.

FM200 Gazı Fiyatları

FM200 gazı fiyatları güncel piyasa durumuna göre farklı olabilmektedir, bununla beraber FM 200 gazı diğer söndürme sistemlerine göre daha uygun fiyatlı olmaktadır. İçeriğinde bulunan karbon, hidrojen ve florin ile tamamen zararsızdır. Çeliklere, elektronik parçalara, bakırlara, kauçuklara, paslanmaz çeliklere, kurşunlara, dökme demirlere, pirinçlere, alüminyumlara kesinlikle zarar verilmez. Bu sebeple oldukça sıkla kullanılan söndürme sistemleri olmaktadır.

FM200 Gazlı Söndürme Sistemleri Nedir?

Günümüzde en fazla çıkan yangınlara bakıldığı zaman hayati bir tehlike yaratmaması için kullanılan otomatik yangın söndürme cihazlarının en kullanışlı alanlarından biri FM 200 söndürme sistemleridir. Bunun yanı sıra insan hayatını tehlikeye atan bir madde değildir. Tamamen kokusuzdur ve saydam yapısı bulunur. Yangının olduğu bölgede söndürüldüğü zaman en ufak bir zarar oluşturmaz. FM 200 gazlı söndürme sistemleri nedir bakıldığı zaman,

  • Can ve mal kaybına sebep olan yangınlarda gazlı söndürme sistemlerinin kullanılması önemlidir ve bununla birlikte renksiz ve kokusuz olması sistemlerinin en fazla tercih edilme sebebi olmaktadır.
  • FM 200 gazlı söndürme sistemleri nedir bakıldığı zaman insan sağlığına koku olarak zarar vermemesi ile beraber hassas materyallerde renk olarak kalıcı bir hasar vermeme durumundan oldukça kullanışlı bir sistem olmaktadır.
  • Gazlı söndürme sistemleri arasında bulunan FM en etkili söndürme sistemleri arasındadır ve bununla beraber yanıcı birçok maddeyi etkisiz hale getirebilmektedir.

FM200 Gaz Dolumu

FM200 gazı dolumu, tamamen renksiz bir gazdır bu sebeple yangın sonrasında söndürmeden kaynaklı olarak bir renk bırakmaz. Hava iletkenliği olmaz bu sebeple yangının dağılma ihtimalini en aza indirir. Dumanın yayılmasını engeller ve yangının olası boğucu özelliğini azaltır. Çevreci grupların da savunduğu bu yangın söndürme sistemi çevreye yayıldığı zaman ozon tabakasına zarar vermez. Kimyasal bir içerik olmadığı için yangın çevresindeki insanlara da zarar vermez bu yönden oldukça avantajlıdır.

FM 200 gazı kullanıldığı alanlara bakıldığında ürünlere araç gereçlere, malzeme ve maddelere herhangi bir zarar vermez ve özellikle hassas işlerde çalışan işletme ve atölyelerin başlıca tercihi olabilmektedir. Yangını algılaması ile beraber çok hızlı bir şekilde alan içerisine yayılır bu sebeple etkisini arttırır. Ayrıca FM gazı diğer söndürme sistemleri ile karşılaştırıldığında oldukça az maliyetlidir.

                                                                                         

 

 

Copyright 2022 - Fenix Yangın Söndürme Sistemleri Tüm Hakları Saklıdır.  Web Tasarım Seo Hizmeti 05380339039