Pano İçi Yangın Söndürme Sistemleri

Pano içi yangın söndürme sistemleri, elektrik panosu yangın söndürme sistemleri modern teknolojiler ile geliştirilmiş olan son derece etkili ve verimli yangın söndürme sistemleri olarak bilinirler. Bu sistemler günümüzün en tehlikeli, en büyük kayıplara neden olabilen ve kontrol edilmesi en zor olan afetlerden biri olan yangınlara karşı çok sağlam bir koruma sağlarlar. Yangın son derece korkunç ve çok büyük can ve mal kayıplarına sebep olabilen bir afettir. Bu afete karşı korunmanın en iyi yolu, öncesinde koruyucu önlemler almaktır. Yangını hiç başlamadan önlemek bariz bir biçimde en iyi önlem olacaktır. Pano içi yangın söndürme sistemleri olarak da bilinen Elektrik Panosu Yangın Söndürme Sistemleri bu önlemler arasında en çok tercih edilenleri ve en verimli olanları arasında ilk sıralarda gelen sistemlerdendirler.

Pano İçi Yangın Söndürme Sistemi Nedir? 

Pano içi yangın söndürme sistemleri nedir? içerdiği elektrik elektronik panolar ile yangın söndürme ve yangından koruma işlemlerini sağlar. Pano içi yangın söndürme sistemleri olarak da bilinen elektrik panosu yangın söndürme sistemleri çok küçük ebatlarda tasarlanan ve üretilen sistemlerdir. Bu nedenle Elektrik Panosu Yangın Söndürme Sistemleri, pano içi yangın söndürme ismine ek olarak mikro yangın söndürme sistemleri olarak da bilinirler. Mikro kelime anlamı olarak küçük ya da ufak gibi anlamlara gelir. Bu da bir yangın söndürme sistemine göre son derece ufak ebatlarda tasarlanan ve üretilen Elektrik Panosu Yangın Söndürme Sistemleri için oldukça tanımlayıcı ve isabetli bir isim olacaktır. 

Pano İçi Yangın Söndürme Sistemleri Fiyatı

Pano içi yangın söndürme sistemleri fiyatı bakıldığı zaman piyasa durumuna göre farklılaşabilmektedir. İnsanların kendi eli ile söndüremeyeceği ve kendi yetenekleri ile müdahale edilemeyecek yerlerde başlayabilir.  Mikro yangınlarla müdahale eden pano içi söndürme sistemi fiyatları için danışmalısınız.  genel anlamda küçük panoların kör noktalarında başlayan yangınların söndürülmesi alanında kullanılırlar. Bu sistemler bahsedilen alanda çok sağlam bir hizmet vermek ile birlikte yangını daha fazla büyümeden kontrol altına alırlar. Böylece yangın panonun tümüne zarar veremeden hızlı bir biçimde söndürülmüş olur. Bu da mekanın genel elektrik donanım parçalarının etkili bir korunma altına alınması anlamında gelmektedir.

Pano Yangın Söndürme Sistemi Çeşitleri

Pano yangın söndürme sistemlerinin iki çeşidi bulunmaktadır. Bunlar; Pano içi gazlı söndürme ve mikro yangın söndürme sistemidir. Bu sistemlerden ihtiyaca uygun olan belirlenmekte ve yerleştirilmesi gerçekleştirilmektedir.

  • Pano İçi Gazlı Söndürme Sistemleri

Bu sistemin içinde yer alan gazlar; FM 200, HFC 23, HC 125 ve HFC 236 ea olarak isimlendirilen gazlardır. Sistem uzman mühendisler tarafından yerleştirilmesi gereken bir sistemdir. Kuru kimyasal söndürme sistemleri ile uyumludur. Sadece söndürme değil, savunma mekanizmasını da içinde barındırmaktadır. Bu şekilde ekipmanların sürekli güvende olması sağlanmaktadır.  Yangın anında sistemin algılayıcıları kısa sürede devreye girmekte ve personele haber verilmektedir. Böylece sistem dışında insan müdahalesi de hızlı şekilde sağlanmaktadır.

  • Mikro Yangın Söndürme Sistemleri

Özellikle pano gibi oldukça küçük alanların korunmasında tercih edilen bir sistemdir. Pano vb. Yerlere polimer hortumlar yardımıyla sistem yerleştirmesi gerçekleştirilmektedir. Ateşin ısısına bağlı olarak hortum üzerinde belirlenmiş birkaç noktadan otomatik yırtılır ve yangına müdahale edilmesi sağlanmaktadır. Bu sistemin parçalarını tüp, vana ve algılayıcı birimi oluşturmaktadır. Oluşturulan bu basit sistem sayesinde yangın durumunda çok kısa sürede devreye girilmekte ve yangının büyümesi önlenmektedir.

Pano içi sistemler içerdeki az malzeme sayesinde çok az maliyetli olmaktadır. Yangın gibi önemli bir duruma en ekonomik ve kaliteli çözüm sistemi oluşturulmaktadır. Bu sistemin bakım ve yeniden dolum maliyeti de oldukça düşük durumdadır. Pano içi mikro söndürme sistemi dahilinde bulunan tüpler 1, 2, 4, 6 ve 12 kg ağırlığındadır. Oluşturulan bu sistemin takibi merkezi algılama sistem monitöründen yapılmaktadır.

Elektrik Panosu Yangın Söndürme Sistemleri

Elektrik panosu yangın söndürme sistemleri bu isminden de kolaylıkla anlaşılabileceği gibi genel anlamda önemli elektrik ve elektronik parçaların korunmasını esas alır. Sistemlerin ana amacı bu parçaları korumak ve böylece yangının daha fazla büyümesini önlemektir. Bu özellikle yazılım tabanlı işlemler alanında çalışan firmalar için çok avantajlı bir durumdur.

Yazılım tabanlı işlemler ve buna benzer işlemler yapan firmalar içlerinde çokça elektik ve elektronik parça bulundururlar. Bu parçalar firma ve bu firmada yapılan işlemler için son derece kritik bir öneme sahiplerdir. Parçalardan birine zarar gelmesi halinde firmanın tüm işleri aksayabilir. Bu nedenle pano içi yangın söndürme sistemleri, ya da mikro yangın söndürme sistemler isimler ile de bilinen Elektrik Panosu Yangın Söndürme Sistemleri özellikle yazılım tabanlı çalışan ve bu alanda hizmet veren firmalar tarafından en çok tercih edilen yangın söndürme sistemleri arasında gelir.

Pano İçi Yangın Söndürme Sistemleri

Pano içi yangın söndürme sistemleri, yerine ve kullanım alanına göre farklı gazlar kullanabilir. FM 200, HFC 23 ea, ya da HFC 125 isimli gazlar elektrik panosu yangın söndürme sistemleri için en sık kullanılan gazla arasında en başta gelenlerdir. Bu gazların kullanım alanları ve kulanım şekilleri sistemin uygulanacak olduğu mekanın niteliklerine göre değişim gösterebilmektedir. Bu gazlar elektrik elektronik parçalar ve elektrik kablolarına zarar vermeyecek nitelikte olan gazlardır.

Son derece etkili verimli ve sağlam sistemler olan Elektrik Panosu Yangın Söndürme Sistemleri uzman kişiler tarafından tasarlanır ve üretilirler. Bu nedenle montaj ve kurulum işlemleri de yine uzman kişiler tarafından özenle ve dikkatle, doğru bir biçimde uygulanmalıdır. Bu makinenin ömrü ve verim seviyesi için son derece önemli bir faktördür.

                                                           Pano İçi Yangın Söndürme Sistemleri

Copyright 2022 - Fenix Yangın Söndürme Sistemleri Tüm Hakları Saklıdır.  Web Tasarım Seo Hizmeti 05380339039