NOVEC 1230 Gazı Dolumu

NOVEC 1230 gazı dolumu, özel alanlarda yangın korunma için uzun ömürlü, sürdürülebilir çözümdür. EPA, NFPA2001 ve ülkemizde zorunlu kılınan EN15004 (ISO14520) standartlarında FK-5-1-12(C6-fluoroketone )olarak tanımlanmış temiz söndürücüdür. UL, FM, VdS, LPCB vb onaylara sahiptir. Bu ikinci nesil Halon alternatifi yüksek insan güvenliği ve  üstün söndürme performansı sağlarken ve düşük NOAEL seviyesi ile insanlar içinde oldukça emniyetli seçenektir. Artık bırakmaz ve iletken değildir. Çevreci Çözüm: Ozon tabakasını delme katsayısı(ODP) sıfırdır.

Yangın, insan yaşamında karşı karşıya kalınan en ciddi risklerden bir tanesi olduğundan ideal bir yangın söndürme sistemi tercih edilmelidir. NOVEC 1230 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri bu kapsamda tercih edilebilecek seçeneklerdendir. Yangına karşı kaliteli bir önlem olacağı gibi hızlı bir şekilde söndürme olanağı tanıması ve çevreye zarar vermiyor olması da bu sisteme dair en önemli detaylardan bir tanesidir. Temeli karbona dayanan bir gaz çeşidi olarak Novec 1230’un 25, 42 ve 50 bar basınç işlem ile uygulanması söz konusudur. Pek çok uluslararası organizasyon tarafından onaylanmış bir yangın söndürme gazı olarak aktif bir şekilde tercih edilmektedir.

NOVEC 1230 gazlı yangın söndürme sistemleri ortamdaki ısının emilmesi ve yangına noktasal müdahale yapılması çerçevesinde çalışan bir sisteme sahiptir. Ozon tabakasına zarar vermeyen çevreci yapıda olması sayesinde insan sağlığının da önemsendiği hemen her alanda güvenle kullanılabilmektedir. Atmosfer ömrü yaklaşık 3 – 5 gün olan bu söndürücü gaz sayesinde kaliteli bir çözüm ortaya çıkarmak da mümkündür. Yangın riskinin olduğu alanlarda bir söndürme sistemi tercih edilecekse Novec 1230 gazı kullanılan sistemler en ideal olandır.

NOVEC 1230 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri Özellikleri

Yangın söndürme sistemleri söz konusu olduğunda gündeme gelen Novec 1230 en özel alternatiflerden bir tanesidir. Düşük miktarda gazın kullanılabiliyor olması sayesinde oldukça etkin bir çözüm sağlar. Üstelik kapladığı alan bakımından da tatmin edici bir seçenek olarak değerlendirilmektedir. Yangın söndürme süreci sonrasında herhangi bir atığın oluşmaması çevreci özelliklerini ortaya çıkarmaya yardımcıdır.

Çok silindirli ya da az silindirli olmak üzere farklı şekillerde tasarlanabilen bir yapıya sahiptir. Sistemin inşa edilmesi esnasında merkezi ya da modüler çözümler kullanılabilmektedir. Modüler sistem kullanılması arzu edildiğinde korunmak istenen noktaya yakın şekilde silindirlerin konumlandırılması söz konusudur. Merkezi sistemlerde ise silindir bankaları şeklinde seçici vanalarla koruma pek çok alanda gerçekleştirilmektedir.

NOVEC 1230 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri çerçevesinde kullanılan gazın kaynama noktası çok yüksek seviyelerdedir. Bu bağlamda tercih edilen gazın oda sıcaklığında sıvı halde bulunması da söz konusu olmaktadır. Gazın sıvı formda olması nakliye süreçlerini doğrudan doğruya olumlu manada etkileyen bir seçenek olarak değerlendirilmektedir. Buna ek olarak düşük miktarlarda kullanım da mümkündür. Gazın kullanılması nedeniyle sistem inşası sırasında sızdırmazlığa fazlasıyla önem verilmektedir. Sızdırmazlık testleri ve bu testlerin tekrar etmesi çerçevesinde sorunsuz bir kullanıma olanak sağlanmaktadır.

NOVEC 1230 Gazlı Yangın Söndürme Sistemi Kullanım Alanları

Yangın söndürme sistemleri kapsamında en önemli seçeneklerden bir tanesi olan Novec 1230 gazlı söndürme çözümleri insan yaşamının hemen her alanında tercih edilebilen bir alternatiftir. Bu nedenle de Novec 1230 gazlı yangın söndürme sistemleri ile başarılı sonuçlara ulaşmanız muhtemeldir. İşte bu sistemlerin tercih edilebileceği alanları

 • AG Elektrik Odaları
 • Akü Şarj Odaları
 • Arşivler
 • Askeri Tesislerin Haberleşme Sistemleri, Tank ve Zırhlı Araçlar
 • Bilgi İşlem Odaları
 • CCTV Kamera Odaları
 • Doğalgaz Gaz Dağıtım İstasyonları
 • Galeriler
 • Gemilerin Kargo Ve Makina Daireleri
 • GSM Link İstasyonları ve Kabinler
 • Kablo Galerileri
 • Kasa Daireleri, ATM Sistemleri, Banka Para Taşıma Araçları
 • Kütüphaneler
 • Laboratuvarlar
 • Muhtelif Kimyasal Madde Depoları
 • Müzeler
 • OG Elektrik Odaları
 • Server Odaları
 • Trafo Merkezleri
 • Tünel, Tren, Metro, Hava Limanı Kontrol Odaları
 • UPS Odaları
 • Veri Merkezleri

Kullanım alanı çok geniş bir çözüm olarak kabul gören NOVEC 1230 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri sayesinde siz de ihtiyaçlarınıza tam anlamıyla cevap verebilirsiniz. Novec 1230 gaz dolumu ve bu sistemin bütün ihtiyaçları Fenix Yangın ekibi tarafından yapılmaktadır. Bu çerçevede daha profesyonel bir sonuca ulaşmak mümkündür.

NOVEC 1230 Gazı Dolumu

Gazlı sistemleri kullanarak kaliteli bir sonuç ortaya çıkarmayı arzu ediyorsanız yapmanız gereken sadece alan için gerekli sistemin inşası için Fenix Yangın ile iletişime geçmek olmalı. Ekibimiz, gazlı yangın söndürme sistemleri kullanılarak yangın tehlikesine karşı en makul seçeneği tercih etmenizi sağlayacak. Özellikle de fiyatıyla tatmin edici ve ihtiyaçlara tam anlamıyla cevap veren bir çözüm olması açısından NOVEC 1230 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri öne çıkmaktadır. O halde hem fiyat teklifi almak hem de süreç planlaması yapmak adına bizimle iletişime geçebilirsiniz.

NOVEC 1230 Nedir?

Novec 1230 nedir, temelinde karbon olan ve çeşitli organizasyonlar tarafından onaylanmış bir yangın söndürücü gazdır. Ozon tabakasına zarar veren Halon 1301’e alternatif olarak geliştirilen NOVEC 1230, azot gazı ile 25, 42 ya da 50 Bar basınçlarda kullanılabilir. NOVEC 1230 yangın söndürme sistemlerinin çalışma prensibi ortamdaki ısıyı absorbe etmeye dayanmaktadır. Bu sayede yangının hızla yayılması önlenir ve çevreye zarar verilmesi de engellenmiş olunur.

Ozon tabakasına zarar vermediğinden dolayı çevre dostu bir sistemdir. Aynı zamanda solunabilir yapısı sayesinde ortamda bulunun kişilere zarar vermez. NOVEC 1230, ortamda bulunan oksijene müdahalede bulunmamaktadır. NOVEC tarafından salgılanan gazın atmosferde bulunma süresi ise 3 – 5 gün arasında değişir. Ozon tabakasına hiçbir şekilde zarar vermeyen NOVEC gazının küresel ısınma potansiyel faktör değeri ise 1’dir. 

NOVEC 1230 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri ve Fiyatları

En güvenli ve en etkili yangın söndürme sistemleri arasında yer almaktadır. İçerisinde bulundurduğu temiz gazı, atmosferde en fazla 5 gün kalması ve herhangi bir temizlik gerektirmemesi gibi önemli avantajları bulunmaktadır. Aynı zamanda, sıvı formda yer alması nedeni ile de kolay taşınabilir. Kullanma anında ise hızla gaz formuna dönüşerek etkili bir şekilde yangını söndürür. Ozon tabakasına zarar vermez. Kolay kullanımının yanı sıra 10 saniye içerisinde hızla deşarj olur. Birçok farklı kullanım alanı bulunmaktadır. NOVEC 1230 fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

                                                                                                   

 

Copyright 2022 - Fenix Yangın Söndürme Sistemleri Tüm Hakları Saklıdır.  Web Tasarım Seo Hizmeti 05380339039