NOVEC 1230 Gazlı Söndürme Sistemi Bakımı

NOVEC 1230 gazlı söndürme sistemi bakımı, Yangın, insan yaşamında karşı karşıya kalınan en ciddi risklerden bir tanesi olduğundan ideal bir yangın söndürme sistemi tercih edilmelidir. Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri bu kapsamda tercih edilebilecek seçeneklerdendir. Yangına karşı kaliteli bir önlem olacağı gibi hızlı bir şekilde söndürme olanağı tanıması ve çevreye zarar vermiyor olması da bu sisteme dair en önemli detaylardan bir tanesidir. Temeli karbona dayanan bir gaz çeşidi olarak Novec 1230’un 25, 42 ve 50 bar basınç işlem ile uygulanması söz konusudur. Pek çok uluslararası organizasyon tarafından onaylanmış bir yangın söndürme gazı olarak aktif bir şekilde tercih edilmektedir.

NOVEC 1230 ortamdaki ısının emilmesi ve yangına noktasal müdahale yapılması çerçevesinde çalışan bir sisteme sahiptir. Ozon tabakasına zarar vermeyen çevreci yapıda olması sayesinde insan sağlığının da önemsendiği hemen her alanda güvenle kullanılabilmektedir. Atmosfer ömrü yaklaşık 3 – 5 gün olan bu söndürücü gaz sayesinde kaliteli bir çözüm ortaya çıkarmak da mümkündür. Yangın riskinin olduğu alanlarda bir söndürme sistemi tercih edilecekse Novec 1230 gazı kullanılan sistemler en ideal olandır.

NOVEC 1230 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri Özellikleri

Yangın söndürme sistemleri söz konusu olduğunda gündeme gelen Novec 1230 en özel alternatiflerden bir tanesidir. Düşük miktarda gazın kullanılabiliyor olması sayesinde oldukça etkin bir çözüm sağlar. Üstelik kapladığı alan bakımından da tatmin edici bir seçenek olarak değerlendirilmektedir. Yangın söndürme süreci sonrasında herhangi bir atığın oluşmaması çevreci özelliklerini ortaya çıkarmaya yardımcıdır.

Çok silindirli ya da az silindirli olmak üzere farklı şekillerde tasarlanabilen bir yapıya sahiptir. Sistemin inşa edilmesi esnasında merkezi ya da modüler çözümler kullanılabilmektedir. Modüler sistem kullanılması arzu edildiğinde korunmak istenen noktaya yakın şekilde silindirlerin konumlandırılması söz konusudur. Merkezi sistemlerde ise silindir bankaları şeklinde seçici vanalarla koruma pek çok alanda gerçekleştirilmektedir.

NOVEC 1230 gazlı yangın söndürme sistemleri çerçevesinde kullanılan gazın kaynama noktası çok yüksek seviyelerdedir. Bu bağlamda tercih edilen gazın oda sıcaklığında sıvı halde bulunması da söz konusu olmaktadır. Gazın sıvı formda olması nakliye süreçlerini doğrudan doğruya olumlu manada etkileyen bir seçenek olarak değerlendirilmektedir. Buna ek olarak düşük miktarlarda kullanım da mümkündür. Gazın kullanılması nedeniyle sistem inşası sırasında sızdırmazlığa fazlasıyla önem verilmektedir. Sızdırmazlık testleri ve bu testlerin tekrar etmesi çerçevesinde sorunsuz bir kullanıma olanak sağlanmaktadır.

NOVEC 1230 Gazlı Yangın Söndürme Sistemi Kullanım Alanları

NOVEC 1230 Yangın söndürme sistemleri kapsamında en önemli seçeneklerden bir tanesi olan Novec 1230 gazlı söndürme çözümleri insan yaşamının hemen her alanında tercih edilebilen bir alternatiftir. Bu nedenle de Novec 1230 gazlı yangın söndürme sistemleri ile başarılı sonuçlara ulaşmanız muhtemeldir. İşte bu sistemlerin tercih edilebileceği alanlar!

 • AG Elektrik Odaları
 • Akü Şarj Odaları
 • Arşivler
 • Askeri Tesislerin Haberleşme Sistemleri, Tank ve Zırhlı Araçlar
 • Bilgi İşlem Odaları
 • CCTV Kamera Odaları
 • Doğalgaz Gaz Dağıtım İstasyonları
 • Galeriler
 • Gemilerin Kargo Ve Makina Daireleri
 • GSM Link İstasyonları ve Kabinler
 • Kablo Galerileri
 • Kasa Daireleri, ATM Sistemleri, Banka Para Taşıma Araçları
 • Kütüphaneler
 • Laboratuvarlar
 • Muhtelif Kimyasal Madde Depoları
 • Müzeler
 • OG Elektrik Odaları
 • Server Odaları
 • Trafo Merkezleri
 • Tünel, Tren, Metro, Hava Limanı Kontrol Odaları
 • UPS Odaları
 • Veri Merkezleri

Kullanım alanı çok geniş bir çözüm olarak kabul gören NOVEC 1230 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri sayesinde siz de ihtiyaçlarınıza tam anlamıyla cevap verebilirsiniz. Novec 1230 gaz dolumu ve bu sistemin bütün ihtiyaçları Fenix Yangın ekibi tarafından yapılmaktadır. Bu çerçevede daha profesyonel bir sonuca ulaşmak mümkündür.

NOVEC 1230 Gazlı Yangın Söndürme Sistemi Fiyatı

NOVEC 1230 Gazlı sistemleri kullanarak kaliteli bir sonuç ortaya çıkarmayı arzu ediyorsanız yapmanız gereken sadece alan için gerekli sistemin inşası için Fenix Yangın ile iletişime geçmek olmalı. Ekibimiz, gazlı yangın söndürme sistemleri kullanılarak yangın tehlikesine karşı en makul seçeneği tercih etmenizi sağlayacak. Özellikle de fiyatıyla tatmin edici ve ihtiyaçlara tam anlamıyla cevap veren bir çözüm olması açısından NOVEC 1230 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri öne çıkmaktadır. O halde hem fiyat teklifi almak hem de süreç planlaması yapmak adına bizimle iletişime geçebilirsiniz.

NOVEC 1230 Gazlı Söndürme Sistemi Bakımı

NOVEC 1230 gazlı söndürme sistemi bakımı, hem merkezi hem de modüler olabilmektedir. Modüler sistemde korunması gereken bölgenin yakınlarında silindirler bulunur. Merkezi sistemde ise NOVEC silindir bankaları şeklinde korunacak bölgeye yakın yerlere yerleştirilir. Sistemin kişilere sağladığı bir diğer avantaj ise kaynama noktasının çok yüksek olmasından dolayı oda sıcaklığında sıvı bir şekilde yer alabilmesidir. Bu özelliği NOVEC 1230 gazlı yangın söndürme sisteminin nakliyesinin daha kolay yapılmasının yanı sıra küçük mahallelerde de kullanımı kolaylaştırır. Basınçlandırılmış kaplar içerisine yüklenmesine gerek kalmadan doğrudan sıvı taşıma kapları ile taşınabilir.

                                                                    

Copyright 2022 - Fenix Yangın Söndürme Sistemleri Tüm Hakları Saklıdır.  Web Tasarım Seo Hizmeti 05380339039